Konferencje Asist 2019

Czas tegorocznych konferencji dobiegł końca, za nami bardzo pracowity okres. Zorganizowaliśmy 9 konferencji, w 9 województwach w całej Polsce. Tematem przewodnim spotkań była „Rola Agenta w zmieniającym się świecie”.

Nowe technologie całkowicie zmieniają rolę agenta ubezpieczeniowego. W czasach Internetu oraz smartfonów należy dbać o relacje międzyludzkie. Konferencje Asist miały przybliżyć agentom zamiany, które zachodzą i z którymi muszą się mierzyć każdego dnia. Mimo intensywnego rozwoju zarówno w obszarze produktów ubezpieczeniowych, procesów wsparcia jak i obsługi agentów, a także bardzo sprawnego działania, trudne jest generowanie wzrostów sprzedaży każdego roku — dlatego trzeba poszerzać horyzonty i szukać okazji biznesowych.

Prezes Asist Rafał Ćwikliński mówił o tym, dlaczego inwestycja w Dom Finansowy QS miała tak duże znaczenie:

Inwestycja w QS była dla mnie ważna z uwagi na bardzo duże podobieństwa dotyczące zasad i modelu funkcjonowania. Zarówno Asist jak i QS jest od tego, aby sprawnie obsługiwać sieć agentów i dostarczać im najlepsze produkty oraz rozwiązania technologiczne. Obie spółki dostarczają agentom nowoczesnych rozwiązań, jakimi są: Asistomat i Wnioskomat.

Narzędzia te prowadzą użytkownika i pilnują właściwej ścieżki sprzedaży. Doskonale wspierają profesjonalistów w sprzedaży, dając oszczędność czasu, a osobom zaczynającym przygodę z ubezpieczeniami mocno ułatwia pracę.

Na konferencjach nasi doświadczeni prawnicy przybliżyli temat dotyczący wymogów wynikających z ustawy o dystrybucji ubezpieczeń oraz rozporządzenia o ochronie danych, a także APK. Nie zabrakło również przedstawicieli Segurii, którzy mówili o ubezpieczeniach życiowych oraz Wygodnej Raty, przybliżającej temat rozkładania polis na raty.

Integralną częścią każdej konferencji było wystąpienie przedstawicieli Towarzystw Ubezpieczeniowych, Banku oraz Dostawców Pożyczkowych.

Dużą rolę odegrały stoliki eksperckie, przy których można było indywidualnie porozmawiać, pogłębić nurtujący temat, zapoznać się z produktem, czy zrozumieć zagadnienia prawne.

W konferencjach Asist wzięły udział Spółki Partnerskie: Wygodna Rata, Ius Debitum, Seguria, Dom Finansowy QS oraz Towarzystwa Ubezpieczeniowe: Allinz, Warta, Proama / Generali, AXA, Wiener, Ergo Hestia, Link4, Aviva, PZU, Esaliens, a także Alior Bank oraz Dostawcy Pożyczkowi: Hapi Pożyczki, Cross Loan, Ferratum Bank, Takto Finanse.

Swoją premierę miał również film, przedstawiający naszą codzienną pracę, w siedzibie Asist. Film przygotowany został przez zaprzyjaźnioną firmę „Klamann&Olszowy – film i zdjęcia dla firm”. Film dostępny jest na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/asist.multiagencja/videos/633932943768050/

Relacja z konferencji

14 — 15 maja odbyła się pierwsza konferencja w województwie zachodnio — pomorskim pod patronatem Allianz. Zorganizowaliśmy konferencje w Hotelu Pojezierze w Szczecinku. Po zakończonym szkoleniu chwilą relaksu był rejs statkiem.

Kolejnym regionem, który odwiedziliśmy, było województwo łódzkie. W dniach 20 — 21 maja gościł nas Hotel Czarny Staw, w Aleksandrowie Łódzkim. Tym razem nie zabrakło szkoleń oraz udanej imprezy w doborowym towarzystwie naszych Agentów i przedstawicieli Warty.

W dniach 27 — 28 maja w województwie warmińsko — mazurskim, pod patronatem Proama / Generali zorganizowaliśmy konferencje w Hotelu „Mazurki Raj” — miejscowości Ruciane Nida.

Kolejnym punktem naszej trasy został region mazowiecki, gdzie 3 — 4 czerwca odbyła się konferencja w Nieporęcie — Hotelu Folwark. Spotkanie objęło patronatem TU AXA.

Region kujawsko — pomorski swoją konferencję miał 10 — 11 czerwca w Hotelu Amazonka w Ciechocinku, pod patronatem Wiener.

Województwo opolskie rozpoczęło konferencje, w dniach 13 — 14 czerwca, w Hotelu Bajka w Grodźcu. W czasie trwania konferencji nie zabrakło wręczania dyplomów i  podziękowań. Te chwile są niezwykle ważne dla naszych Agentów — z wyrazami uznania dla najlepszych przygotowaliśmy dyplomu i prezenty w podziękowaniu za dotychczasową, owocną współpracę. Patronem w tym regionie została Ergo Hestia.

28 — 29 czerwca odbyła się siódma konferencja w województwie pomorskim, w rodzinnym mieście Multiagnecji Asist — Starogardzie Gdańskim. Mieliśmy okazję gościć Agentów oraz przedstawicieli Link4 (patrona konferencji ) w Sali Słodowej, Hotelu Ren. Konferencja zwieńczona została X Galą Asist i Link4 — w stylu greckim, gdzie rozdane zostały dyplomy. Rozstrzygnięty został również konkurs, a laureatom wręczono bilet na niezapomniane wakacje. Największą atrakcją wieczoru była żywa rzeźba.  

Ósma konferencja odbyła się 1 — 2 lipca w Ćmińsku w Hotelu Stodółka, pod patronatem AVIVA. W godzinach wieczornych odbyła się kolacja, nie zabrakło również świetnej zabawy.

Ostatnią konferencję patronatem objęło PZU. W dniach 11 — 12 lipca gościliśmy w Hotelu Bagatelka, w województwie wielkopolskim. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja z wręczeniem nagród dla Agentów oraz Opiekunów Asist.

Dzięki naszym patronom: Allinz, Warta, Proama / Generali, AXA, Wiener, Ergo Hestia, Link4, Aviva, PZU, mieliśmy możliwość zorganizowania konferencji, udziału w szkoleniach produktowych oraz wspaniałej integracji, za które pięknie dziękujemy!