Z Asistomatem będziesz o krok przed konkurencją!

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu Asistomat – porównywarkę ubezpieczeń, która pozwoli nie tylko na przegląd ofert ubezpieczeń komunikacyjnych towarzystw dostępnych w sieci Asist, ale również na wystawienie polisy bez konieczności przechodzenia do panelu towarzystwa.

Asistomat daje możliwość kalkulacji składki i wystawienia polisy. Polisa wystawiana jest w Asistomacie – nie ma konieczności przechodzenia do systemu towarzystwa w celu dokończenia procesu wystawienia polisy.

Aktualnie obsługiwane towarzystwa przez Asistomat to: MTU, Ergo Hestia, You Can Drive, Proama, Generali, Warta oraz HDI.

Obecnie prace developerskie obejmują integrację z trzema TU: Link4, Allianz oraz Gothaer. W kolejnym etapie integracja obejmie PZU oraz AXA. W dalszej kolejności pracować będziemy nad InterRisk oraz Compensa.

Kalkulacje i polisy generowane są na loginach konkretnych osób wykonujących czynności agencyjne, poprzez webservice’y udostępnione przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Dodatkowo oferta/polisa wygenerowana w Asistomacie będzie widoczna na panelu towarzystw, które to umożliwiają. Na chwilę obecną kalkulacje/polisy widoczne są w MTU, Ergo Hestia, You Can Drive, Proama oraz Generali, a polisy w systemie eAgent Warta.

Asistomat zawiera 4 podstawowe kroki: FORMULARZ – tu wprowadzane są dane klienta, WYNIKI ZAPYTANIA – tu zobaczyć można zestawienie oferty ze wszystkich dostępnych towarzystw, SZCZEGÓŁY – po wybraniu jednej z ofert można dodać/zmodyfikować ryzyka, formę płatności itd., POLISA – tu następuje wydruk polisy z TU.

Pracując nad integracją z każdym z towarzystw, przyświeca nam zasada „100% zgodności cen”. Na chwilę obecną, po wykonaniu kilkudziesięciu kalkulacji testowych w każdym z TU osiągamy taką właśnie zgodność cen. Mamy więc pewność, że cena wyliczana w Asistomacie, jest taka sama, jak na panelu towarzystwa.